pondělí 3. listopadu 2014

Boubín - Libín - Kleť 2014

 Přišel jsem (po svých), viděl jsem (v noci to bylo horší), ZVÍTĚZIL JSEM!!! (hlavně sám nad sebou).

V pátek a sobotu jsem se zůčastnil 2. ročníku dálkoveho pochodu (=ultramaratonu) Boubín-Libín-Kleť. Letos vedla trasa z Boršova nad Vltavou do Vimperka krásnou přírodou Šumavy a Blanského lesa.

Na startu v pátek v 22:00 se seřadilo něco přes sto lidí. Hned po vyběhnutí jsem se zařadil na přední pozice. Na první kontrolu u dívčího hradu jsem dobíhal ve skupině 3 závodníků. Spolu jsme pokračovali směrem pod první kopec Kleť. Na občerstvovačce jsem dal rychlý banán, kofolku a upaloval do kopce. Nahoře jsem byl sám, ale po chvíli mě došel další závodník a pokračovali jsme ve dvou dále.

V seběhu jsem byl rychlejší a šel jsem opět do čela. Bohužel jsem minul jednu kontrolu a musel jsem se vracet cca 250m, což znamenalo propad na druhé místo. Ztrátu jsem ale rychle dohnal a opět jsme šli ve dvou až do Kuklova (32.km) kde byla další kontrola a měla být občerstvovačka - bohužel jsme byli moc rychlí a tak nikde nic.:-) Cucnul jsem vody z lahve a pokračoval (opět sám) dále směr lhenice (42.km). První maraton za 4:19 v kopcích.

V Lhenicích jsem dvakrát zakufroval, což znamenalo opět propad na druhé místo. Navíc opět ještě nebyla otevřena občerstvovačka, takže cucnout vlastní vody, tyčku a "hrrrr na ně". Postupně jsem stahoval vedoucího borce, když jsem ale ve tmě nepostřehl změnu barvy značky (zelená a modrá vypadají hodně podobně) a poslal to bez váhání "dole kopcom". Běželo to tam božsky, no bohužel blbým směrem. Takže "kufr" 3,7km. Když jsem se vracel na trať potkal jsem 2 borce a ve trojci jsme pokračovali dále.

Lhenice kolem 02:00 ráno. Nápis vystihuje rozpoložení.

Absence občerstvovaček a kufry znamenaly nedostatek vody, lehkou dehydrataci (motání hlavy, mírnou dezorientaci, rozostřené vidění), takže jsem se rozhodnul vydržet v trojci k prachaticím (kluci díky za těch pár doušků vody - zachránili jste mi život), kde byla další kontrola a občerstvovačka. Litr a půl vody jen zasyčel, stejně tak výborný muffin, gel a speed 8 (v 4:45 ráno normálně spím). Výstup na Libín byl zkouškou ohněm- naštěstí zavodnené tělo přemluvilo hlavu a oživilo závodního ducha. Navíc jsme se dotáhli na lídra a pokračovali dále ve čtyřech.

Se svítaním jsem našel další síly a kolem "Husa" jsme postupně redukovali skupinku o dva borce. Do Volar na poslední občerstvovačku jsme dorazili ve dvou. Fidorka, banán, voda, kofola a už jsme mazali směr Vimperk. V cestě jen dva kopce.

Hned v tom prvním jsem lehce poodběhnul a byl jsem najednou sám v čele. Stoupání na Bobík (blbý název pro tak těžký kopec) jsem dal v pěkném tempu a měl odhadem náskok 3minuty. Seběh byl ok, vstup do boubínské obory taky, bohužel jsem netrefil jednu značku a zakufroval cca 2km. Vrátil jsem se na trať a myslel si, že je po nadějích. Výstup na Boubín při morálce na bodu mrazu byl nekonečný. Když jsem dorazil na Boubín zjistil jsem, že vedu. Seběh z Boubína byl velkou zkouškou - v prudkém seběhu dostala stehna pořádně zabrat. Pálil každý sval a pak se objevily táhlé louky, které by se měly běžet...Neskutečná bolest a přemlouvání. Oči tlačily GPSku. V Pravětíně jen rychlá cola od Andrejka Lukoszová a pak už "jen" 3 km do cíle.

Velký Bobeš


Celkem jsem uběhnul a ušel 110 km za 13:02:06, nastoupal 3 669m. Díky pořadatelům za skvělý závod! Díky Andrejce za opatrování a fandění. A vzkaz pro Andy a Martin Mensik - slibuju, že na krasobruslení a lukostřelbu se nedám...:-)

Krásná a jedinečná.

Vyhlášení. Úsměv. Radost.

Srodinkou v cíli. Výraz hovoří za vše.

Žádné komentáře:

Okomentovat